Obecna chirurgia stomatologiczna nie jest tylko przykrą ekstrakcją zęba czy nacięciem ropnia. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim poprawianie i upiększanie uśmiechu za pomocą implantów czy rekonstrukcji kostnych.

Jak powszechnie wiadomo, technika idzie do przodu, rozwija się i ma to odzwierciedlenie również w stomatologii. Zabiegi, które kiedyś wydawały się niemożliwe, dzisiaj można je nazwać rutynowymi procesami.

W chwili obecnej chirurgia stomatologiczna daje wiele alternatywnych rozwiązań, które w łatwy i bezbolesny sposób wpływają na lepsze samopoczucie pacjenta, a nawet na poprawę komfortu życia.

W naszej przychodni każdy zabieg chirurgiczny wykonywany jest przy bezpiecznym dla pacjenta znieczuleniu miejscowym. Oprócz tradycyjnych znieczuleń, typu nasiękowe i przewodowe, dysponujemy również całkowicie bezbolesnego systemu komputerowego The Wand.

ZABIEGI CHIRURGICZNE WYKONYWANE W NASZYM CENTRUM STOMATOLOGICZNYM:

  • usunięcie zęba mlecznego
  • usunięcie zęba stałego/korzeni
  • usunięcie zęba mądrości
  • chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba mądrości
  • ekstrakcje chirurgiczne
  • resekcja wierzchołka korzenia
  • nacięcie ropnia

PAMIĘTAJ, ŻE…
Tylko stomatolog jest w stanie określić czy ząb jest przeznaczony do usunięcia.

Wskazaniami do tego zabiegu są:

zgorzel miazgi zęba oraz zmiany około wierzchołkowe w zębach, nierokujące sukcesem w leczeniu pozycja zęba poza łukiem- gdy nie można skorygować go ortodontycznie ekstrakcja mająca na celu stworzenie wystarczającego miejsca pozostałym zębom (wskazanie z przyczyn ortodontycznych) oraz wiele innych
pionowe lub wieloodłamowe pęknięcia korzeni oraz inne

PRZECIWWSKAZANIA
Pewne procesy występujące w sąsiedztwie zęba mogą być przeciwwskazaniem do ekstrakcji.
Są to m. in.: przypadki gdy ząb tkwi w guzie nowotworowym bądź jego sąsiedztwie przeciwwskazania ogólnoustrojowe (miesiączka, ciąża)

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja z chirurgiem, jak również wykonanie zdjęcia punktowego zęba (które można wykonać w naszej pracowni rentgenowskiej), a w szczególnych przypadkach komputerowego badania tomograficznego.
W naszym centrum stomatologicznym lekarze usuwają zęby w sposób standardowy oraz w niektórych przypadkach w sposób chirurgiczny. Do tego typu zabiegu kwalifikują się zęby zatrzymane oraz zęby których korona uległa całkowitemu zniszczeniu.
W takich przypadkach stosowane są najczęściej znieczulenia miejscowe.

Aby uniknąć ekstrakcji należy regularnie kontrolować stan swoich zębów. Zalecane są wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Podczas takich wizyt można wykryć wczesne stadium próchnicy, ognisk zapalnych i uniknąć nieodwracalnych zmian.